Zakupy bez konieczności rejestrowania się!
Bezpłatna dostawa: Paczkomaty InPost - od 150 zł | Kurier 48 - od 300 zł | UPS - od 700 zł Facebook
Szanowni klienci, informujemy, że sklep internetowy działa w pełnym zakresie. Zamówienia realizowane są bez żadnych zmian.

O Arante

Było to dawno, dawno temu, kiedy dostęp do Internetu mieliśmy przez telefony stacjonarne a sklepów internetowych było raptem kilkadziesiąt w naszym kraju. Cała nasza firma wówczas składała się z dwóch wspólników (Wojtek i Janusz) którzy znali się od podstawówki, chodzili do tego samego liceum i kończyli tą samą politechnikę.

Podczas firmowej sesji strategicznej (czyli wypadu na piwo ze wspólnikiem ;-) ) pojawił się pomysł założenia sklepu internetowego. Czasem ktoś dziś pyta dlaczego wybraliśmy akurat sklep z oprogramowaniem komputerowym – bo od tego wszystko się zaczęło. Pierwszy powód był taki, że nasza firma od kilku lat zajmowała się komputerami i z perspektywy wykształcenia było nam tu blisko. Ale główna przyczyna była zupełnie inna. W 2003 roku w sieci zakupy robili jedynie „zakręceni informatycznie fascynaci”. Wtedy można było sprzedawać w Internecie tylko książki lub komputery.

Wystartowaliśmy pod marką sklep-pc.pl. Przez pół roku przygotowywaliśmy po nocach opisy (oprócz prowadzenia firmy pracowaliśmy obaj na etacie). Całą grafikę tworzyliśmy i zakodowaliśmy sami. Tak to wtedy wyglądało:

Sprzedaż rosła, producenci sami zaczęli prosić o wystawienie ich produktów w sklepie a my „udawaliśmy” większą firmę niż w rzeczywistości byliśmy. Wyglądało to mniej więcej tak, że po powrocie z pracy etatowej siadało się do obsługi zamówień żeby zdążyć wysłać paczki przed zamknięciem poczty. Później trzeba się było zająć opisami, seo, reklamami i odpowiedzią na maile.

Pierwszy poważny kryzys nastąpił kiedy Janusz poświęcił się pracy etatowej. Trudno było ogarnąć wszystko samodzielnie. Na szczęście już od jakiegoś czasu współpracowaliśmy z Arturem – który prowadził swoją firmę. W 2008 roku połączyliśmy nasze firmy i z nowym zapałem rozwijaliśmy sklep (prowadząc oprócz tego inne projekty informatyczno-wdrożeniowe). Stworzyliśmy też nowy projekt strony, tym razem opracowany przez profesjonalistów.

Doszliśmy do wniosku, że nazwa sklep-pc.pl nie jest najlepszym rozwiązaniem i postanowiliśmy ją zmienić na arante.pl. Nieumiejętna wymiana domeny i w tym samym czasie zmiana algorytmu indeksującego w google spowodowały, że straciliśmy prawie cały ruch organiczny w sklepie. To był drugi, wielki kryzys. Odbudowę zaczęliśmy od razu ale całe lata zajęło nam „odpracowanie” tego błędu.

Po drodze pojawili się pierwsi pracownicy. Najpierw Przemek który zajął się sklepem od strony handlowej, później Paweł analizujący ruch i pracujący nad pozyskaniem klienta, następnie Krzysiek który zna się świetnie na informatyce i pomagał i pomaga we wszystkim. Wreszcie Dawid który zgłębił tajniki zaawansowanych systemów i pracuje obecnie w dziale handlowym. Są i dziewczyny: Basia, która kreuje naszą komunikację poprzez media społecznościowe, Michalina – ekspert od produktów terapeutycznych i logopedycznych i Wirginia, dla której sprzęt do metody prof.A.Tomatisa i C-Eye nie mają tajemnic.

Dziś, po piętnastu latach ciągle zmieniamy się dla Was. Poprzez ewolucję przeszliśmy drogę od sklepu z oprogramowaniem prowadzonego w ramach hobby, do platformy wyspecjalizowanej w dystrybucji produktów edukacyjnych, terapeutycznych i specjalistycznych. Starannie dobieramy produkty, testujemy je dla Was, uczymy się ich by móc kompetentnie pomóc naszym Klientom w wyborze. Doceniają nas Klienci poprzez pozytywne opinie

Doceniają też producenci

Jedno się nie zmieniło. Zawsze słuchaliśmy Was i staraliśmy się sprostać wymaganiom.

Jednego możecie być pewni…wkrótce pojawią się kolejne zmiany :-)

Zespół Arante

Dziękujemy, że jesteście z nami.

  • Ponad 20 lat na rynku

  • tylko legalneoprogramowanie

  • szybkie dostawy

  • możliwość negocjacji cen

  • Bezpieczne zakupy

  • Profesjonalnedoradztwo

  • Przejrzyste zakupy

Na blogu

Komunikacja alternatywna: TIM vs. MÓWik - co wybrać?

Komunikacja alternatywna: TIM vs. MÓWik - co wybrać?

25-01-2021
Poszukujesz programu do komunikacji alternatywnej i nie wiesz co wybrać? Sprawdź nasze porównanie: TIM vs. MÓWik!

więcej

Tego jeszcze nie wiesz o dysgrafii...

Tego jeszcze nie wiesz o dysgrafii...

25-01-2021
Twoje dziecko lub uczeń ma problem z pisaniem, a jego pismo jest nieczytelne i nieestetyczne? Dysgrafia, prócz niekształtnego i mało czytelnego pisma, to także inne charakterystyczne nieprawidłowości. Podpowiadamy co to jest dysgrafia? Jak ją zdiagnozować? Jak pomóc dziecku z...

więcej

Jaki sprzęt dla osób niewidomych i słabowidzących wybrać?

Jaki sprzęt dla osób niewidomych i słabowidzących wybrać?

30-12-2020
Jesteś osobą słabowidzącą lub niewidomą? Jeden z członków Twojej rodziny cierpi na dysfunkcję wzroku? W tym artykule podpowiemy Ci jakie rozwiązania i sprzęt dla niewidomych oferuje obecny rynek technologii.

więcej

POLECAMY

Polecamy produkty: